Opinie o Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Terapii Młodzieży

 

Opinie absolwentów o Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Terapii Młodzieży

Konkretny warsztat i narzędzia do pracy. Dla mnie samej było niezwykle inspirujące i rozwijające, dzięki zajęciom „poukładałam” pewne trudne sprawy w sobie. To tu odważyłam się na odkurzenie marzeń, które kiedyś głęboko zakopałam, myśląc, że są nierealne… Wzmocniłam się i „zajrzałam do środka” – z odwagą, której wcześniej mi brakowało…

Monika

Pierwszy rok Studium Socjoterapii w Lublinie utwierdził mnie w przekonaniu, że podstawą każdej pracy terapeutycznej jest relacja. Dzięki formie w jakiej prowadzone są zajęcia mogłam doświadczyć na sobie emocji, które przeżywa osoba należąca do grupy będącej w procesie. Możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach, które później możemy zaproponować podopiecznym jest bezcennym doświadczeniem!

Magda Lalicka

Studium to czas, który świetnie wspominam. Studium to bardzo dużo praktycznej wiedzy – w przeciwieństwie do studiów magisterskich (niestety dla studiów, na szczęście dla Studium Socjoterapii). Mogłem w bezpiecznych warunkach doświadczyć na własnej skórze na czym polega prowadzenie zajęć w grupie, co było bardzo pouczające i wartościowe. Studium socjoterapii to też ludzie i przyjaźnie na lata. Jakbym mógł to bym poszedł na Studium raz jeszcze.

Mateusz z Lublina, 28 lat

 

Najskuteczniejszą metodą zdobywania wiedzy jest osobiste doświadczanie i z taką właśnie metodą spotkałam się w Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Forma zajęć – treści teoretyczne przekazywane w przystępny sposób oraz warsztaty dotyczące ważnych tematów – sprawiały, że comiesięczne zjazdy wiązały się raczej z przyjemnym oczekiwaniem niż przykrym obowiązkiem. Studium to również praca nad sobą, odkrywanie siebie w bezpiecznej i sprzyjającej atmosferze, przeglądanie się w lustrze, które stanowi grupa. Atutem szkoły są również prowadzący, którzy do swojej pracy podchodzą w sposób profesjonalny, z ogromnym zaangażowaniem i zapałem. Gorąco polecam Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży wszystkim osobom, które pracują bądź zamierzają pracować z grupą.

Sylwia (psycholog, pedagog)

 

Kilka miesięcy temu ukończyłam Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Okres trwania kursu był dla mnie czasem poznania przede wszystkim siebie.
Ogromnym wyzwaniem była dla mnie możliwość przeprowadzenia warsztatu dla uczestników kursu i zdobycie obiektywnej opinii na jego temat.  Studium daje także możliwość uczestniczenia w warsztatach przeprowadzanych przez pozostałych kursantów. Tematyka jest różnorodna, także wiedza, którą zdobywaliśmy w sposób praktyczny, poszerzyła moją perspektywę patrzenia
Owocem kursu, oprócz wiedzy i  możliwość doświadczania różnych sytuacji z poziomu ucznia-uczestnika są relacje, które zawiązały się podczas spotkań między uczestnikami. Studium jest dla osoby w każdym wieku!
Polecam,

Katarzyna, uczestniczka X edycji Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Terapii Młodzieży

 

Odkąd pamiętam najbardziej wartościowe w uczeniu się zawodu psychologa było dla mnie doświadczanie i przeżywanie na samej sobie wszystkiego tego, z czym może się mierzyć drugi człowiek. Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Terapii Młodzieży takich możliwości daje wiele. Jako psycholog i jednocześnie główne narzędzie swojej pracy po pierwszym roku intensywnych w przeżywaniu zajęć jestem bliższa rozumienia i akceptacji nastolatka. Szerzej postrzegam świat jego emocji i sposobu w jaki postrzega siebie i ludzi. 

Agnieszka,  uczestniczka XI edycji Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Terapii Młodzieży